maandag 31 maart 2025

My journey march/april

Gisteren heb ik heerlijk aan de tweede pagina van mijn journal zitten werken.
Ik heb weer helemaal de smaak te pakken. 
De tag-folder kan uit de pocket.
De tag-folder kan helemaal open en dan is er genoeg ruimte om te journalen.
Om de tag-folder zit een bandje met een "slotje" er aan.
Aan het slotje hangen de sleuteltjes. 
Alles is ge-inkt en kreeg nog een laagje distress ink. 
De Die-sets die ik gebruikt heb zijn uit de planner collectie van E.C.D. 
Het papier dat ik gebruikt heb is uit de Art journal collectie ook van E.C.D.

Nu moet ik hoognodig beginnen aan iets leuks voor een oom en tante van Theo die binnenkort 50 jaar getrouwd zijn. En ik wil nog een kaartje maken voor Sarah als ze straks verhuisd naar Amsterdam, dat heeft nu geen haast meer want dat heb ik pas 1 mei nodig. 
Ook wil ik nog wat leuke dingen maken voor Pasen, we zijn uitgenodigd door Eva dus daar wil ik iets gezelligs voor maken. 
Ze zit dan op de camping met een vriendin en haar kinderen dus het zal wel iets voor die kindjes worden. Voor zover ik weet heb ik geen verjaardagen in April, behalve die van Willem Alexander, haha. Maar genoeg te doen dus ik vermaak me wel. 

Fijne dag weer allemaal en bedankt voor je bezoekje
liefs,
Marjolijn.

zondag 30 maart 2025

Another pop-up!

Een vriendin van mij is jarig vandaag en voor haar maakte ik dit kaartje.
Laatst zei ik al dat er zoveel mogelijkheden zijn met deze pop-up box en dat het er dan direct zo anders uit ziet. 
Deze keer gebruikte ik papier van Noor! Joy? al heel oud met lavendel, ik kan me herinneren dat zij toen van die setjes verkochten met een leuke mal/stencil, een Die setje en papier. 
Deze Die had ik nog nooit gebruikt, eens moet de eerste keer zijn en kijk eens hoe gezellig die takjes lavendel zijn op de kaart. 
De tekst maakte ik weer met 2 verschillende alfabet setjes.
Hier nog eens van de andere kant.
En in elkaar gevouwen ziet het er zo uit en zie je de tekst niet eens. 
Dat is dus echt een verassing als het er uit popt. 

Ik heb op dit kaartje zelfs een druppeltje lavendelolie gedaan dus het ruikt nog lekker ook. 
Nu maar hopen dat ze het een leuk en lekker kaartje vindt. 

Dankjewel weer voor je bezoekje,
liefs,
Marjolijn. 

zaterdag 29 maart 2025

My journey

Vandaag heb ik besloten dat ik mijn planner weer eens ga gebruiken, niet als planner maar als een soort dagboek. Toen ik Jolanda bezig zag in haar album werd ik weer zo enthousiast! Ik heb alle spullen en kon meteen aan de slag dus vanmorgen, ik was al vroeg uit de veren, meteen lekker aan de bezig.
Wat gaat dat vlot als je inspiratie hebt en zin in iets. 
Ik gebruikte voor deze pagina voornamelijk items uit de nieuwe Card lab collectie van E.C.D. 
Dat kan dus gewoon ook!
Dit is het voorblad.
En mijn 1e pagina, ik moet er nog in schrijven maar dat doe ik later. Dan blijft het ook meer privé en dat vind ik wel fijn. 
Tuurlijk moest er een hondje op deze pagina want Koby was jarig afgelopen maand. 
Verder veel tags  gestanst, gestempeld, ge-inkt en tabjes en touwtjes er aan, ik was helemaal in mijn sas.
Wat een leuk woord is dat trouwens. 
Hier de pagina in mijn planner, die mooie leren. Zoooo blij mee. 
En kijk dat schatje, wat is ze toch lief. Maar dat komt ook omdat ik meteen aan Koby moet denken als ik dit hondje zie, ze lijkt echt op Koby en dat is mijn grote schat. 

Jullie gaan dus wat vaker weer pagina's in mijn planner zien waarschijnlijk maar ik blijf ook lekker kaarten maken hoor, wees maar niet bang.
Van alles een beetje, dat vind ik het leukst, de afwisseling.

Nu ga ik met Eva naar de markt en verder zie ik wel wat de dag brengt, het is heerlijk weer dus lekker naar buiten.

Fijne zaterdag allemaal,
liefs,
Marjolijn.

vrijdag 28 maart 2025

Retro Birthdaycard

De televisie, dat is voor mij echt iets uit de jaren 50/60 Retro dus, tenminste dit TVtje van Tim Holtz. 
Zo schattig en ik heb hem al een hele tijd in huis, onnodig te zeggen dat.....hij daar lag te wachten net als heel veel andere leuke dingen om gebruikt te worden.
Na de laatste Vault uitzending van Tim was ik weer helemaal enthousiast, iets TE enthousiast en ik heb dus weer in mijn buidel getast.
Ik ga dus niet meer kijken want aan mij gaat "kijken, kijken, niet kopen" geheel voorbij.
Als ik iets leuk vind kan ik de verleiding heel slecht weerstaan, dus die leuke nieuwe collectie belande in mijn mandje en ligt nu te wachten om gebruikt te worden. 
In combinatie met dit grotere, al eerder uitgebrachte TVtje maakte ik dit kaartje.
Daarnaast wilde ik nog graag meedoen aan de leuke challenge bij 
1 en 1 was dus twee! 
En toen deed zich het toeval voor dat ik eergisteren in gesprek was met Margreet en ik er achter kwam dat ze vandaag jarig is. 
Haar geboortejaar laat zich raden maar laat dat nou ook het jaar zijn waarin de allereerste televisie uitzending in Nederland werd uitgezonden! 
Nou ja, hoe mooi alles dus bij elkaar komt.
Dit kaartje is voor jou Margreet, helaas zie je het hier nu eerder dan dat het bij je op de mat ligt maar omdat je vandaag jarig bent en het toch te laat komt wil ik je via deze weg alvast feliciteren.
Hij komt dus jouw kant op!
Nog even het TVtje zonder het clipbord dat er in zit.
De foto die ik daarop verwerkt heb (foto 1) is overigens van die allereerst uitzending als de gegevens op het w.w.w. kloppen. 

Gisteren was een heel gezellig dagje en ik ben nog verwend ook met een lekkere thee en een prachtige Paastak.
Ik heb niet veel gedaan, nou ja gezorgd en Jolanda geholpen met een album dat af moest.
En Anita het "black out techniekje" geleerd, 's avonds heb ik dit kaartje nog gemaakt en vanmorgen afgewerkt.

Bedankt weer voor je bezoekje en geniet van dit korte weekend want de klok gaat weer vooruit. 
Een hele fijne dag,
liefs,
Marjolijn.

donderdag 27 maart 2025

A gnome for every home (52WTC)

Nog zo'n gezellige gnome met wiebelbenen, een homegnome, een huiskabouter dus! 
En ik weet al naar wie deze kaart gaat, met kerstmis natuurlijk. 
Er zit zelfs een verrassing aan de binnenkant maar die laat ik pas zien als de kaart ontvangen is dus dat duurt nog wel even, haha. 
De tekst plakte ik op de zijkant, die maakte ik met de prachtige mal die ik laatst gewonnen heb. 
Deze keer gebruikte ik hem zonder hem eerst in te inkten, dat geeft toch een heel ander beeld maar wat is hij mooi!
En kijk, ook deze beentjes wiebelen lekker op en neer. 
Oh en behalve het witte DCP papier is ook deze kaart helemaal gemaakt met papier uit de restjesbak. 
Leuk toch!
Deze kaart ga ik weer plaatsen bij 52WTC
week 13 al, jeetje!!!

Vandaag heb ik een gezellig dagje met twee (scrap)vriendinnen.
Ze komen een dagje fröbelen bij mij.
Of er veel gedaan wordt, ik twijfel er over, eerst gaan we koffie drinken met taart want die heb ik gisteren gebakken.
En er moet ook nog ergens geluncht worden haha. 
Maar gezellig wordt het zeker, ik heb er zin in.

Voor jullie ook allemaal een hele fijne dag,
liefs,
Marjolijn.

dinsdag 25 maart 2025

Dancin Gnomes

Tussen alle verhuis en opruim perikelen door heb ik ook nog tijd gevonden om deze twee leukerds te maken. 
Eigenlijk wilde ik een kerstkaart maken met de dancin gnome van spellbinders maar toen bedacht ik me dat ze ook best leuk zijn op een boekenlegger. Misschien niet perse handig met al dat gewiebel maar wel erg leuk!
Hier zie je de wiebelbeentjes, deze keer geen filmpje gemaakt. 
Leuke bijkomstigheid, ik heb deze helemaal gemaakt met papier uit mijn restjesbak. Daar zit nog zoveel leuks in, voorlopig ga ik die maar eens gebruiken, zeker voor de kerstkaarten want oh wat heb ik veel "restjes" kerstpapier. 
Het was weer een heel gepriegel, ik had deze nog niet eerder gemaakt en moest weer een filmpje kijken maar ach, wat zijn ze leuk.
Vooruit, deze dan ook nog maar in de spotlight! 
Zeg nou zelf, deze kunnen toch ook best als kerstkaart? 

Verder ben ik druk, heel druk met ruimen en wassen en poetsen, Sarah is afgelopen weekend volledig uit haar kamer vertrokken en alle spullen, meubels, kleding en linnengoed ligt nu hier! 
Ergens daartussen in staat ook nog haar bed waar ze de komende weken toch echt zal moeten wonen want haar kamer in Amsterdam komt ineens niet per 1 april maar per 1 mei pas vrij. 
Heel vervelend want Sarah heeft haar huur hier per 1 april opgezegd dus ze moet er uit. 
Ach ja, het komt allemaal wel weer in orde en nu kan ik tenminste alles eens goed wassen en dan gaat alles schoon en netjes mee naar haar bezemkast in Amsterdam. 
Ze zal heel veel weg moeten doen, er kan niet eens met goed fatsoen een tweepersoonsbed staan dus ze gaat een 120 x 200 bed kopen. Een twijfelaar, haha, dat vond ik altijd zo'n grappig woord vroeger.
Gelukkig is er best weer wat keuze in, met al die studenten die geen ruimte hebben worden ze weer best veel verkocht. Een kast kan er ook niet in dus bakken onder het bed voor haar kleding vrees ik. en nu maar hopen dat de rust van het niet meer heen en weer hoven reizen straks opweegt tegen de luxe van wat meer ruimte. Gelukkig is er wel een grote gezamenlijke ruimte in huis en een balkon naast haar kamer, een tuin en een ruime keuken dus ze zal er best aarden. En het scheelt haar 3,5 uur minimaal op een dag qua reistijd. Dat is veel waard. 

Ik ga weer snel verder want er moet nog veel gedaan worden. 
tussendoor kom ik gezellig bij jullie langs. 

Liefs,
Marjolijn.

zondag 23 maart 2025

Popjes (Izzydolls)

Ondertussen ben ik ook nog aan het breien, Ik heb soms het gevoel dat ik niks doe en dat de dagen maar een beetje voorbij gaan sinds ik "met pensioen" ben maar niets is minder waar. 
Stiekem ben ik eigenlijk altijd wel met "iets" bezig, stil zitten zit niet in mijn genen vrees ik. 
Zo vroeg Eva aan mij of ik Izzy dolls wilde breien voor de kinderen van haar vriendin. 
Omdat ik die twee vrijdag toch zou zien op het feestje van Koby ben ik dus snel aan de slag gegaan, een uurtje of 4 ben ik toch wel bezig met zo'n popje en het moesten er twee worden. Vrijdag ochtend had ik alleen nog maar de voetjes gebreid van het jongetjes popje dat werd dus doorwerken!! haha. 
Maar kijk, hoe schattig!
En deze, te cute!
Ze kregen ook nog een verpakking.
Een eigen kamertje zeg maar. 
Die dacht ik even snel te maken met de Stampin'Up! cadeau-tasjes maker maar dat viel me tegen want dat ding had ik al zolang niet gebruikt dat ik eerst een filmpje moest opzoeken hoe dat ook weer werkte en wat gaat zo'n filmpje dan traag!!!
Eerst alles uit leggen, dit is voor dat en dat is voor dit! haha, een beetje ongeduldig was ik maar ja, het was al 12 uur en we werden tussen half een en een uur verwacht. Het werden dus simeple maar wel vrolijke tasjes van E.C.D. papier.
Ik moest ook nog langs de dierenwinkel een cadeautje kopen voor Koby dus haast was geboden maar het is gelukt!
En we waren er om 13 uur en wie was er niet???
Juist Eva en Koby, want die was ook "te laat" met haar planning en was nog even een rondje lopen met de jarige job!
Ach ja, ze waren op de hoek van de straat dus we hoefden niet lang te wachten. 
De kindjes waren superblij met de popjes en hebben ze niet meer los gelaten dus alle cadeautjes waren geslaagd, dat is dan weer erg leuk. 
Koby kreeg een balletje met zo'n wegwerpding, geen idee hoe dat heet.
Die was helemaal van slag van alle aandacht en de cadeautjes, echt waar. 

Nu moet ik weer nieuwe projectjes verzinnen, inmiddels al een vraag voor nog een popje maar dat heeft geen haast, verder de komende maand geen verjaardagen waar ik kaarten voor moet maken dus ik denk dat ik eens lekker voor mezelf aan de slag ga.
De Card Lab box of iets anders waar ik al aan begonnen ben. 
En lekker lezen buiten in de tuin bij lekker weer. 

Voor jullie allemaal een fijne zondag,
liefs,
Marjolijn. 

zaterdag 22 maart 2025

Boekenlegger (black out techniek)

Steeds weer verbaas ik me over hoe ontzettend mooi die black out techniek is. Dat moest ik natuurlijk ook proberen maar ik was vergeten hoe het heette en kon er dus niets over vinden maar met hulp van Marjan heb ik uiteindelijk een filmpje gevonden dat me verder hielp. 
En wat is dit leuk om te doen met een prachtig resultaat.
Ik wilde het eerst maar eens uitproberen op een klein stukje papier want als het niks zou worden kon dat hup de prullenbak in. 
Het was wel even stoeien moet ik zeggen en ik heb niet het stempelkussen gebruikt maar een brayer, dat werkte toch fijner vond ik.
Mijn stempelkussen moet nodig bijgevuld worden want echt zwart/zwart was het niet meer.
Nadat ik de techniek had toegepast ben ik nog hier en daar met gilding wax over de details gegaan en ik ben zeer tevreden over mijn eerst uitprobeersel, zo tevreden dat ik er een boekenlegger van gemaakt heb. 
Die kom ik toch altijd te kort dus dat kwam goed van pas. 
Dit ga ik echt zeker vaker doen want ik vind het geweldig! 

Dankjewel Marjan voor je reactie en de inspiratie, ik zag het echt voor het eerst bij jou volgens mij. 

Bedankt weer voor je bezoekje en tot een volgende,
liefs,
Marjolijn. 

vrijdag 21 maart 2025

Happy Barkday

Vandaag is Koby jarig, geboren op de eerste lentedag! Ik heb geen kleinkinderen maar dit lieve hondje van mijn dochter is voor mij heel speciaal. 
Ik ben altijd blij als ze komt en zeker als ze blijft logeren. 
Helaas lukt het mij niet om lange wandelingen met haar te maken maar een rondje rond de haven vinden we samen heerlijk! 
Vandaag wordt ze 3 jaar en Eva geeft een feestje ter ere van die speciale gelegenheid.
Ik maakte dit kaartje voor haar.
haha.
Nou, eigenlijk voor mijn dochter natuurlijk maar ik wil het niet zomaar voorbij laten gaan. Er komt vast ook nog een balletje of speeltje om cadeau te geven. 
Er lag eigenlijk een flipflapset op mijn tafel maar het werd iets heel anders. 
Met dit kaartje heb ik meteen de gelegenheid aangegrepen om weer eens mee te doen aan de uitdaging op het Liftchallenge Blog
De opdracht is 
Maak een verjaardagskaart waarbij je net als op de liftkaart cijfers stanst uit het voorste paneel (erachter zit de basiskaart) en de cijfers van de leeftijd een eigen kleurtje geeft. Daarbij hoef je geen rijtje te maken van elkaar opeen volgende cijfers en je mag ze ook over je kaart strooien. Verdere afwerking, kleine cijfers of grote ... en op welk papier je werkt is vrij.
Volgens mij voldoet dit kaartje wel aan de voorwaarden.
De 3 heb ik meteen door de voorpagina heen gestanst en het cijfer zit dus aan de binnenkant van de kaart geplakt.
En er moest natuurlijk een wobble op, dat vind ik zo feestelijk. 
In de ballon komt ook de uit gestanste 3 nog een keer terug. 

Een heerlijk vrolijk kaartje dus. 

Vieren jullie ook verjaardagen van huisdieren?
Eigenlijk is het natuurlijk een beetje raar maar ach, je moet van elke dag een feestje maken toch? 

Leuk dat je weer op bezoek kwam hier,
liefs,
Marjolijn.

donderdag 20 maart 2025

Christmas village

Het is weer kerstkaarten donderdag, week 12 alweer!!!! en ik moest er gisteren nog een maken!
Van mezelf hè, hihi.
Ik had géén idee en had al op Pinterest gekeken, op jullie blogs, Instagram, noem het maar op.

Maar eenmaal door mijn bakken met Die-sets bladerend kwam ik een set tegen van E.C.D. die ik ook, shame on me, nog nooit gebruikt had en ik vind hem zo leuk!!!
Hoe kan dat toch zou je zeggen, nou, misschien omdat ik teveel spullen heb??? 

Tegelijk wilde ik nog een kaartje maken voor de bijna jarige hond van mijn dochter, dat komt later maar daarvoor had ik de leuke flipflap kaart, ook van E.C.D. op mijn tafel liggen. 
Toen dacht ik hé, zou dat lukken, een dorpje en dan nog de kaart kunnen flippen?
En ja hoor, het lukt!
Ik maakte alles van wit papier en dat wilde ik een heel licht blauw randjes geven, sneeuw moest het lijken. 
Helaas had ik niet mijn distress ink maar mijn oxide inkt gepakt en dat was pats, meteen blauw, heel blauw, te blauw.
Nu kon ik natuurlijk opnieuw beginnen maar ik vond het ook een uitdaging dus, ik heb alles lekker blauw gemaakt, nou ja, de randjes. En ik heb daarna ook nog een stencil gebruikt met de grote sneeuwster, ook van E.C.D. 
Er moest uiteraard ook nog een sentiment op maar dat was te groot. Ik heb dus de mooie swirl die er eigenlijk omheen zit af geknipt en zo hield ik dit over, en ik vind het prima zo.
Het is weer een leuk kaartje geworden al zeg ik het zelf. 

Nu nog linken bij 52WTC vorige week was ik dat bijna vergeten.

Ik ga ook een rondje ij jullie doen natuurlijk, waarschijnlijk in de loop van de dag want het zijn altijd héél veel blogs om te bezoeken. 
Maar dat vind ik alleen maar leuk!

Een fijne dag allemaal,
liefs,
Marjolijn.

woensdag 19 maart 2025

75!!!

Ineke wordt 75! En dat hoorde ik gelukkig net op tijd. 
Ik ben meteen aan de slag gegaan met dit pop-up boxkaartje. 
Weer heel anders dan die met het muisje.
Voor dit kaartje gebruikte ik vrolijke voorjaarskleurtjes en bloemetjes.
Die zitten bij het setje.
Voor de 75 en de Happy gebruikte ik Dies van E.C.D. en Birthday is gemaakt met een alfabet setje van Tim Holtz. 
Bij deze kaartjes is er ruimte voor een boodschap op de onderkant van het boxje.
Het is best een klein kaartje maar zo leuk als hij staat. 

Ineke, ook van hieruit van harte gefeliciteerd met deze bijzondere leeftijd.
Geniet van jouw dag. 

Nu ik een beetje door heb hoe het werkt heb ik ineens ook de smaak te pakken van dit setje dus hij zal nog wel wat vaker voorbij komen. 
Er zijn best veel leuke mogelijkheden en wat alleen een  ander papiertje al kan doen. 
Jullie gaan het vast weer zien.

Dankjewel weer voor je bezoekje,
liefs,
Marjolijn. 

dinsdag 18 maart 2025

Taart (zelfgemaakt uiteraard)

Even iets heel anders, zondag heb ik een taart gebakken.
Mijn vader was vroeger bakker en bakte de lekkerste taarten.
Ik mocht (moest) altijd meehelpen, de mixer 10 minuten vasthouden bijvoorbeeld haha. 
Ik heb er ook veel van geleerd. 
Zondag had ik zin in slagroomtaart en dus zocht ik een recept. Genoeg kookboeken en bakboeken maar ik dacht ik ga eens kijken bij Albert Heijn in de app.
Zo gezegd zo gedaan. 
Nu ben ik heel eigenwijs, in dat recept stond 90 gram tarwebloem en 30 gram maïzena, ik dacht, dat rijst toch niet! Ik wil een fluffy taart.
Dus i.p.v. bloem pakte ik zelfrijzend bakmeel en voor de zekerheid, (in die maïzena zit ook niks) deed ik er nog een afgestreken theelepeltje bakpoeder bij. 
Nou zoals je ziet op de eerste foto rees hij de pan uit, ik was even bang dat het er overheen zou gaan, hihi.
Maar het resultaat! Een heerlijke fluffy taart!
Het heeft dus wel geholpen en ik zal nooit weten of dat andere ook werkt want dit wordt mijn recept! Hooguit een hogere vorm. 
De taart aangekleed met slagroom en ananas, ook hier liep ik tegen een probleempje aan want de slagroom van tegenwoordig is veel minder vet dan vroeger en zakt dus al snel in en er was geen klopvast te krijgen in de Appie. dus ik heb gelatine opgelost in wat warme slagroom en hij blijft mooi staan. 
Iets te weinig amandelen geroosterd maar ach, het gaat om de smaak. Helaas ook geen chocolaatjes er op want die was ik vergeten. 
Maar hij is zo lekker!!! 
Vanmiddag krijg ik visite en dan gaan de laatste stukjes op! 
Je moet er namelijk wel van genieten haha. 
Dit is het recept van Albert Heijn. 

Voor wie zin heeft in taart komende week!

Leuk dat je weer langs kwam,
liefs,
Marjolijn. 

maandag 17 maart 2025

Happy Easter

Gisteren heb ik en beetje zitten spelen met allerlei spulletjes die ik al lang niet gebruikt had, of zelfs nog helemaal niet. 
Het envelopje is een Die-set van Tim, het haasje een sizzix setje en de stencil die ik gebruikt heb is een echt oudje van Noor!design indertijd. 
Ze zijn goudkleurig, de stencils en waren ontworpen voor project life pagina's.
Zomaar een uurtje gespeeld dus, en nu weer verder met de schoonmaak.
De was draait al en ik ga buiten de ramen zemen, dat is ook al een eeuwigheid geleden dus hard nodig nu de zon er op schijnt. 
Ach ja, ik zeg voortaan maar, wie er last van heeft......haha.

Voor jullie ook een fijne dag,
leuk dat je weer langs kwam.
liefs,
Marjolijn.